Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na luty

gify zimowe

  1. Ptaki zimą – zapoznanie się z wróbelkiem, gawronem, sikorką i gilem, ciekawostki o ptakach, rysowanie po śladzie, przeliczanie w zakresie 4, o jeden więcej, o jeden mniej, ćwiczenia ortofoniczne, nauka piosenki „Gawron”, lepienie z plasteliny, stosunki przestrzenne (na, w, obok, pod, nad).
  2. Zimo, baw się z nami – rysowanie wg wzoru, zabawy badawcze ze śniegiem, tworzenie Kodeksu postępowania podczas zabaw na śniegu, zabawy matematyczne – tworzenie kolekcji wg jednej cechy, stosowanie liczebników porządkowych, rozwiązywanie zagadek, omawianie ilustracji, wyszukiwanie różnic na obrazkach, malowanie bałwanka białą farbą, zabawy na śniegu.
  3. Tak mija czas – zapoznanie się z pracą zegarmistrza, zabawy rozwijające poczucie tempa, tworzenie rytmów, dostrzeganie powtarzalności dzień – noc, poznawanie pór dnia: rano, południe, wieczór, poznanie różnych rodzajów zegarów, dostrzeganie upływającego czasu, układanie ilustracji w kolejności chronologicznej „Od niemowlaka do staruszka. Podróże ze smakiem – Dzień Czekolady.
  4. Czy jesteśmy sami w kosmosie? – zabawy językowe, ćwiczenia grafomotoryczne, jak wygląda ufoludek? – rozwijanie wyobraźni, konstruowanie rakiety z figur geometrycznych, ilustracja ruchowa do opowiadań o kosmosie, oglądanie planet, gwiazd i Słońca na ilustracjach, nauka piosenki „Trzej kosmici”, ćwiczenia w sprawnym przeliczaniu, rozwiązywanie zagadek. Spotkanie z autorką książek dla dzieci p. Hanną Niewiadomską.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s