Dobre maniery przedszkolaka

Od nowego roku szkolnego realizujemy projekt edukacyjny „Dobre maniery przedszkolaka”. Celami głównymi projektu są: kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach oraz w różnych miejscach,a także zachęcanie do używania zwrotów grzecznościowych.

Przez cały ostatni tydzień realizowaliśmy następujące zadania: współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, wdrażanie do stosowania zwrotów grzecznościowych oraz kulturalnego zachowania się w przedszkolu i w trakcie spaceru.

Utworzyliśmy Kodeks grupowy, wykorzystując do tego ilustracje, tekst literacki oraz własne pomysły, a następnie podpisaliśmy sie pod nim  i przyrzeklismy go przestrzegać. Kodeks wisi w naszej sali i jest przypominany w razie konieczności.

Przy pomocy opowiadań, zabaw integracyjnych, ruchowych oraz dydaktycznych utrwalaliśmy stosowanie zwrotów grzecznościowych (dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry i inne). Mieliśmy także wiele okazji, aby zastosować je w praktyce, z czego wywiązaliśmy się znakomicie.

Zasady kulturalnego zachowania są przypominane i stosowane także w trakcie spaceru, pobytu na podwórku przedszkolnym oraz w trakcie spożywania posiłków w stołówce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s